Bazı antineoplastik ilaçların ve bazı metabolik son ürünlerin konjugasyonla detoksifikasyonu glutatyonun başlıca görevleri arasında yer almaktadır. Glutatyon mekanizması ile, ilaç metabolizması, kanser toksisitesi, immünoloji, makromolekül biyosentezi, endokrinoloji ve yaşlanma gibi değişik konular arasındaki ilişki yaygın olarak araştırılmış ve bununla ilgili bazı çalışmalar çıkarılmıştır. 

Diyabet ve diyabet komplikasyonlarının gelişimi, koroner kalp hastalığı, hipertansiyon, romatoit artrit, behçet hastalığı, çeşitli deri ve göz hastalıkları, kanser gibi birçok hastalıkta ve yaşlılıkta serbest radikal üretiminin arttığı yapılan araştırmalarda görülmüştür.

Glutatyon bilindiği gibi vücutta güçlü bir antioksidan, serbest radikal avcısı olarak görev yapmaktadır. Dolayısıyla bu özellikleri sayesinde hücrelerin anormalleşme ve sonuç olarak tümör oluşturma risklerini azalttığı gibi, hücre yıkımını da azalttığı için, daha sağlıklı ve yaşlılık etkilerinin minimum olduğu bir hayat yaşama şansını sunar.

  • PAYLAŞ:

IV TEDAVİLERİMİZ

GLUTAMAX            

ENERGYBOOSTER            

VITAMAX            

ALFAMAX            

HAIRMAX            

ANTIVIRAL PLUS            

CMAX            

ANTISTRESS            

BALANCE LIFE            

BMAX            

WINTERMAX            

SUMMERMAX            

MAX MYER’S COCKTAIL            

IMMUNMAX            

MAX DETOX            

LIVERMAX